افتتاح دفتر بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در ایران

افتتاح دفتر بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در ایران

مراسم افتتاح رسمی دفتر بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در ایران با حضور جناب آقای لئون توسنت رئیس این بنیاد و جناب آقای دکتر سعید سهراب پور به عنوان رئیس دفتر بنیاد EFQM در ایران در سالن همایش‌های هتل بین‌المللی استقلال تهران برگزار شد. 

در این مراسم لئون توسنت، رئیس بنیاد EFQM اروپا ضمن مروری بر اهداف و پیشینه تشکیل بیناد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) اشاره نمود که در سال ۱۹۹۸ روسای ۱۴ سازمان پیشرو کسب و کار اروپا طی نشستی مشترک، بنای تشکیل بنیادی در این قاره به منظور ارتقای رقابت پذیری کسب و کارهای اروپایی را امضا کردند، برهمین اساس، بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در سال ۱۹۸۹ با اعلام رسمی تعهد ۶۷ سازمان پیشرو اروپا به اهداف این بنیاد آغاز به کار کرد. بنیاد EFQM با ایجاد تیمی متشکل از محققان و صنعتگران برتر، مدل سرآمدی خود را به عنوان چارچوبی جامع و عملیاتی برای تمامی سازمان ها با هر ابعاد و نوع کسب و کار، توسعه داد.

وی همچنین افزود بنیاد EFQM از سال ۲۰۱۶ فعالیت رسمی خود را در ایران آغاز نموده و قصد دارد تا به سازمان های ایرانی همچون سازمان های سراسر دنیا در مسیر سرآمدی کسب و کار در قالب برنامه های مختلف تجلیل و ارزیابی، آموزش مهارتی و تسهیم تجربیات یاری رساند.

در این مراسم همچنین دکتر سهراب‌پور اظهار داشت که در طول بیش از ربع قرن گذشته مدل EFQM به منظور انطباق با آخرین تحولات کسب و کار جهانی تعدیل و تکامل یافته است. صدها سازمان از هر دو بخش خصوصی و دولتی در ارزیابی نشان سرآمدی EFQM شرکت کرده و هزاران سازمان، مدل و ابزارهای توسعه یافته EFQM را برای ارتقای سرآمدی کسب و کار خود در مسیر سرآمدی به کار می‌گیرند.

وی همچنین خاطر نشان نمود که با حضور رسمی بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در ایران، سازمان‌های کشور از فرصت منحصر به فرد حضور در ارزیابی سرآمدی این بنیاد و نیز خدمات کسترده آموزش و الگوبرداری از تجربیات سازمان‌های برتر جهان استفاده موثر ببرند.  

برچسب ها: مراسم رسمی EFQM
دسته ها: اخبار